Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Zblewie

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas - wspólnych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, obdarowywania  prezentami...
Wszystko zaczęło się od stajenki w Betlejem, tak i tradycja związana z naszymi Spotkaniami Wigilijnymi zrodziła się w małej salce katechetycznej w Pinczynie. Z pozornie skromnej inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zblewie, Ks. Proboszcza Mieczysława Bizonia i młodzieży KSM z Pinczyna, tradycja ta przerodziła się w spotkania, które stały się wspólnym dziełem wielu zaangażowanych osób i cieszyły się sympatią rodzin i dzieci z całego terenu Gminy Zblewo.
W dniu 20 grudnia 2014 r.  w Gościńcu "Konopielka" odbyło się  Spotkanie Wigilijne  dla dzieci  z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Rodziców wraz ze swymi pociechami oraz wszystkich zebranych gości przywitała Pani Kierownik GOPS - Anna Wojak. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:  Wójt Gminy Zblewo - Pan Artur Herold, Przewodniczący Rady Gminy Zblewo - Pan Leszek Burczyk, Ksiądz Wikary Parafii Pinczyn - Mariusz Malejko, Ksiądz Proboszcz  z Parafii Kleszczewo Kościerskie - Edward Kampen.
W tym roku pierwszy raz zabrakło Ks. Proboszcza z Parafii Pinczyn, ale wszyscy wiemy, że chociaż nie było go z nami fizycznie to nie zabrakło nam jego duchowej obecności i wsparcia. Dlatego pragniemy złożyć Ks. Proboszczowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i radości, która dostrzega piękno małych rzeczy, nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie, pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi, wiary, która daje oparcie , kiedy bezradność przeraża. Życzymy tego wszystkiego oraz wiele więcej?
Spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z Koła Misyjnego w Kleszczewie Kościerskim oraz z Zespołu Szkół Publicznych w Pinczynie pod przewodnictwem Pani Anny Polc.
Właściciele oraz obsługa Gościńca Konopielka zadbali o wyśmienite potrawy oraz świąteczny wystrój.
Największą niespodzianką dla dzieci było pojawienie się Mikołaja, który wszystkim dzieciom rozdał świąteczne paczki. Obdarowanych było 300 dzieci z terenu naszej gminy. Wszystkim dopisywał dobry humor, a dzieci chętnie siadały na kolana Mikołaja, aby  radosne chwile uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego świątecznego, radosnego spotkania.

bip

epuap

KRONIKA GOPS

20180422

Sprzęt Rehabilitacyjny

images01

ŚDS Gminy Zblewo

logo sds

KARTA DUŻEJ RODZINY

logo kdr

Bezpieczny i Aktywny Senior

bezpieczny senior

PZERiI k.Zblewo

logo

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

oferty pracy