Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Zblewie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o organizowanym i dofinansowanym przez „Towarzystwo Szwedrowo” zimowisku dla dzieci gminnych z programem profilaktyczno-sportowym w „Perle Borów Tucholskich” w Tleniu, w terminie: 12 luty-19 luty 2022 r. (turnus 8-dniowy).

Towarzystwo odpowiada za realizację atrakcyjnego i bogatego w wycieczki programu kolonii.
Zapewnia fachową opiekę wychowawczo-opiekuńczą, w ramach kosztów pokrywanych przez rodziców w kwocie tylko 300 złotych od dziecka (jeden z rodziców uczestnika w pełnym zakresie ubezpieczony w KRUS bądź pobierający świadczenie emerytalno-rentowe z KRUS). Z propozycji mogą skorzystać też pozostałe dzieci za dopłatą 950 złotych od skierowania.

W przypadku posiadania przez rodziców bonu turystycznego rodzice dzieci rolniczych nie ponoszą żadnych opłat za udział w kolonii, natomiast dzieci pozostałe wnoszą opłatę w kwocie 450 zł za skierowanie.

Zgłoszenia grup w formie telefonicznej lub e-mailowej przyjmujemy do dnia 04.02.2022 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań bądź wątpliwości pozostaję do dyspozycji pod nr tel. 58 562 37 35

 

 

Szanowni Państwo,
Osoby bezrobotne i poszukujące pracy, które mają wyznaczony obowiązkowy termin kontaktu u doradcy klienta (potwierdzenia swojej gotowości do podjęcia pracy) przypadający w terminie od 31 stycznia do 11 lutego 2022 r., powinny go zrealizować telefonicznie (w wyznaczonym terminie) zamiast wizyty osobistej. Natomiast od dnia 14 lutego 2022 r. zostaje wznowiona bezpośrednia obsługa klientów. Wszystkie osoby mające wyznaczony obowiązkowy termin stawiennictwa od dnia 14.02.2022 r. w Urzędzie zobowiązane są do zrealizowania go osobiście.

logo POPŻ

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020
JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM
PODROGRAM 2021

CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2021 – czerwiec 2022,  a jej celami szczegółowymi są:

 1. organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z organizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami PO PŻ,
 2. racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym,
 3. przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami PO PŻ,
 4. prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne.

OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI:  grudzień 2021  – czerwiec 2022

Pomoc żywnościowa dystrybuowana jest przez Banki Żywności do Organizacji Partnerskiej Lokalnej [OPL] na terenie wszystkich 16 województw Rzeczpospolitej Polskiej która przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

Więcej informacji:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie z terenu województwa pomorskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Tczewie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2020 – październik 2021.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, mus jabłkowy, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku);
 • skrobiowe (makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna),
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy).

Pomoc żywnościowa trafiła do 1180 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa pomorskiego.

Wydaliśmy osobom potrzebującym:

 • 66,15303 ton żywności;
 • 9440 paczek żywnościowych;

W ramach POPŻ Podprogram 2020 dla 1180 osób, dla których przeprowadzono 4 warsztaty edukacyjne o tematyce: edukacji finansowej, żywieniowo dietetycznej, kulinarnej i niemarnowania żywności. W/w warsztaty odbyły się w formie wydawniczej w ramach działań towarzyszących, w których wzięło łącznie udział 83 osoby.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że od stycznia 2022 r. można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy.
Świadczenie to stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Ustawa o dodatku osłonowym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Więcej informacji pod adresem:
http://www.gopszblewo.pl/index.php/dodatek-oslonowy/dodatek-oslonowy

bip

epuap

KRONIKA GOPS

20180422

Sprzęt Rehabilitacyjny

images01

ŚDS Gminy Zblewo

logo sds

KARTA DUŻEJ RODZINY

logo kdr

Bezpieczny i Aktywny Senior

bezpieczny senior

PZERiI k.Zblewo

logo

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

oferty pracy