Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Zblewie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie z terenu województwa pomorskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Tczewie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2020 – październik 2021.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, mus jabłkowy, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku);
 • skrobiowe (makaron jajeczny, płatki owsiane, ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki maślane, kawa zbożowa rozpuszczalna),
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy).

Pomoc żywnościowa trafiła do 1180 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa pomorskiego.

Wydaliśmy osobom potrzebującym:

 • 66,15303 ton żywności;
 • 9440 paczek żywnościowych;

W ramach POPŻ Podprogram 2020 dla 1180 osób, dla których przeprowadzono 4 warsztaty edukacyjne o tematyce: edukacji finansowej, żywieniowo dietetycznej, kulinarnej i niemarnowania żywności. W/w warsztaty odbyły się w formie wydawniczej w ramach działań towarzyszących, w których wzięło łącznie udział 83 osoby.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że od stycznia 2022 r. można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy.
Świadczenie to stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Ustawa o dodatku osłonowym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Więcej informacji pod adresem:
http://www.gopszblewo.pl/index.php/dodatek-oslonowy/dodatek-oslonowy

Rodzina 500+

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie informuje, że od stycznia 2022 r nastąpią istotne zmiany w zakresie realizacji programu Rodzina 500+.

WAŻNE TERMINY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie będzie realizował program Rodzina 500+, a tym samym wypłacał świadczenia na dotychczasowych zasadach do dnia 31 maja 2022 r. Dotyczy to wszystkich wniosków, które zostaną złożone do 31 grudnia 2021 r.   


Od 01 stycznia 2022 r. wszystkie wnioski będzie trzeba składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ponieważ od tej daty wypłacaniem przyznanych świadczeń, złożonych po 1 stycznia 2022 r będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


Od 01 lutego 2022 r. będzie również możliwość składanie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kolejnych wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ na nowy okres zasiłkowy czyli od 01 czerwca 2021 r. Ponadto ma zniknąć obowiązek corocznego składania wniosków o przyznanie świadczenia 500+. Prawo do świadczenia na kolejne okresy zasiłkowe ma być odnawiane automatycznie.


!!! Ważną i bardzo istotną zmianą jest to, że od 01 stycznia 2022 r., do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+będzie można składać jedynie w wersji elektronicznej za pośrednictwem takich systemów jak Empatia, PUE ZUS bądź bankowość elektroniczną. Dodatkowo realizacja świadczeń będzie następowała wyłącznie na konta bankowe, wskazane przez świadczeniobiorców we wnioskach.       

logotypy
ZAPROSZENIE
do udziału w
II POMORSKIM TYGODNIU BIAŁEJ WSTĄŻKI
1–7 grudnia 2021 r.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam mężczyzn – mieszkańców woj. pomorskiego do aktywnego udziału w wydarzeniu.

Zachęcamy do przypięcia podczas tygodnia 1-7 grudnia 2021 r. białej wstążki oraz o opublikowanie  wykonanego zdjęcia na Instagramie i Facebooku z #stopprzemocywobeckobiet lub przesłanie na adres e-mail Fundacji „Wschodzące Słońce” (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wyrazicie Panowie w ten sposób Wasz sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet i zadeklarujecie,
że zawsze będziecie reagować, kiedy będziecie świadkami takich zdarzeń. Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek, zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę. Sam nie dostał się na studia politechniczne i obwiniał o to kobiety. Uważał, że nie powinny one studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami.

Dajcie Panowie temu wyraz poprzez aktywny udział w II Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.

Więcej informacji: www.wschodzaceslonce.org.pl                           

W imieniu organizatorów
Grażyna Rymaszewska
Zarządca Fundacji „Trzeźwość”

plakat

Harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Banku Spółdzielczym o/Zblewo
w Banku Spółdzielczym w Skórczu o/Zblewo.

Godziny odbioru świadczeń od 9.00 – 15.00

 • 25 listopad 2021 r.
 • 14 grudzień 2021r.
 • 24 styczeń 2022r.
 • 24 luty 2022r.
 • 24 marzec 2022r.
 • 25 kwiecień 2022r.
 • 24 maj 2022r.
 • 23 czerwiec 2022r.
 • 25 lipiec 2022r.
 • 24 sierpień 2022r.
 • 26 wrzesień 2022r.
 • 26 październik 2022r.

Powyższe harmonogramy dotyczą wypłat gotówkowych, wypłacanych w siedzibie Banku Spółdzielczego w Zblewie.
Świadczenia rodzinne wypłacane na podane przez Państwa konta bankowe będą przelewane w terminie nie później niż do ostatniego dnia każdego miesiąca.

bip

epuap

KRONIKA GOPS

20180422

Sprzęt Rehabilitacyjny

images01

ŚDS Gminy Zblewo

logo sds

KARTA DUŻEJ RODZINY

logo kdr

Bezpieczny i Aktywny Senior

bezpieczny senior

PZERiI k.Zblewo

logo

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim

oferty pracy